Sevgi ve Nefret arasındaki ince çizgi !

Sevgi ve Nefret arasındaki ince çizgi !

Ben hayatım boyunca başka insanların mutsuzluğundan mutluluk çıkarmadım payıma ! yada mutlu olan insanlar bende kıskançlık duygusu yaratmadı hiç  çünkü ailem bana hep gerçek mutluluğu çevremdeki insanlar da mutlu olursa yakalayabileceğimi öğretti. Ben bu yüzden çevremde kim varsa benden daha iyi işi olsun, benden daha çok para kazansın, daha çok gezsin, daha çok aşık olsun, daha çok mutlu olsun istedim. Ailem, sevdiğim arkadaşlarım ve sevgilimden bir dünya yarattım kendime , kim güldüyse onunla kahkaha attım kim ağladıysa onunla yas tuttum. Hiçbir zaman dışı şeker kaplı, iç yüzü sonradan anlaşılan insanlardan olmadım. Neysem oydum.

 

***********

 

En önemlisi çevremde barındırdığım insanları gerçekten sevdim. Hepsine sarılırken içten kocaman kucakladım, hatırlarını sorarken gerçekten sordum, mutluluklarında havalara uçtum – dertlerini kendi derdim gibi sahiplendim-çözüm bulmak için çırpındım… hep ama hep sıcaklığım ve sevgim karşıya geçsin istedim. Tüm bunların sahtesini yapabilmek bana çok ağır geldi. Politik insanlardan olmadım, olanları da hiç sevmedim bu yüzden !!!

 

************

 

Bence vazgeçin artık böyle küçük çıkar savaşlarından, “Para iyi bir uşak, kötü bir efendidir” ne demek bir kez daha düşünün, insanların ilişkilerini zedelemeyin, kimsenin birbaşkasından nefret etmesine sebep olmayın, kendi kötü düşüncelerinizi kendinize saklayın, yıkıcı değil yapıcı insanlardan olun, kiminle sorununuz varsa tatlı dillerle çözün yada araya mesafe koyun çünkü aksi halde çok çirkinleşiyorsunuz ! Bırakın beyninizi özgür kalsin, hem böylece belki dünyada ki daha güzel şeyler için çalışır !

 

Zira;  ufak hesaplar, köylü uyanıklığı yapan insanlar ve varoş kadın alışkanlıklarından herzamankinden daha fazla bulanıyor midem. Kaldıramıyorum !!

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


bir × 1 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>